SATurAMP

EMPEROR to analogowy procesor dynamiki, który w zależności od ustawień może działać jak kompresor, limiter, lub generator zniekształceń harmonicznych. Zaprojektowany został z myślą o kreowaniu oryginalnego, żywego, analogowego brzmienia instrumentów, podgrup a także całego miksu.

EMPEROR posiada intuicyjny i prosty w obsłudze panel sterowania celowo pozbawiony mierników wejścia/wyjścia czy redukcji sygnału - aby całą uwagę skupić na brzmieniu, nie na wskaźnikach.

EMPEROR jest urządzeniem kreatywnym nadającym brzmieniu mocny, analogowy charakter. Nie jest urządzeniem transparentnym. EMPEROR w unikalny sposób wzmacnia odczuwalną głośność, ociepla i rozjaśnia sygnał audio, co jest zależne od ustawienia poziomu DRIVE.

Sercem EMPEROR'a jest tranzystor FET odpowiedzialny za redukcję sygnału i dodawanie niewielkiej ilości harmonicznych niskiego rzędu, a jego konstrukcja inspirowana jest wczesnymi limiterami i kompresorami tranzystorowymi z lat 60tych. Ponadto EMPEROR zawiera wiele autorskich rozwiązań, podpartych wieloletnim doświadczeniem w konstruowaniu procesorów dynamiki przez Looptrotter'a, co gwarantuje oryginalne i niepowtarzalne brzmienie.

EMPEROR posiada dwa niezależnie pracujące filtry znajdujące się w obwodzie sterującym. Dzięki temu daje możliwość kreowania barwy dźwięku, bez żadnych niepożądanych przesunięć fazowych: przy podcinaniu niskich częstotliwości w sygnale sterującym, EMPEROR zachowuje się bardziej przejrzyście i naturalnie w przypadku sygnałów o dużym natężeniu niskich częstotliwości takich jak stopa, czy gitara basowa. Uzyskać można w ten sposób zmniejszenie zniekształceń niskich częstotliwości oraz efektu pompowania; podbijając wysokie częstotliwości w sygnale sterującym EMPEROR zachowa się jak analogowy de-esser, lub bardzo szybki kompresor dla jasnych, dynamicznych instrumentów.

EMPEROR posiada trzy fabrycznie ustawione czasy ataku/powrotu:

  • FAST - najszybsze ustawienie czasu ataku i powrotu procesora, powoduje że EMPEROR zachowuje się jak limiter. To ustawienie pozwala na uzyskanie bogatego, gęstego nasycenia sygnału wejściowego;
  • MED - ustawienie to sprawia, że EMPEROR zachowuje się jak szybki kompresor;
  • SLOW -to ustawienie powoduje, że EMPEROR zachowuje się bardziej jak analogowy kompresor, niż limiter.

EMPEROR posiada również niezależną regulację sygnału czystego DRY i przetworzonego WET. Dzięki temu możesz decydować czy tylko odrobinę podbarwisz ścieżki audio zachowując oryginalną dynamikę, czy przepuścisz sygnał przez EMPEROR w 100%.

Ścieżka sygnałowa EMPERORA jest w 100% analogowa, ale wszystkie przełączniki sygnału i potencjometry sterowane są cyfrowo. Funkcja LINK powoduje, że sterowanie obydwoma kanałami odbywa się z poziomu kanału lewego, a zastosowane 1% potencjometry gwarantują dokładną współbieżność obydwu kanałów.

EMPEROR jest urządzeniem analogowym, precyzyjnym w działaniu i niezawodnym.

EMPEROR Limiter - Introduction LOOPTROTTER  Emperor  procesor dynamiki na grupie bębnów 01 LOOPTROTTER  Emperor  procesor dynamiki na grupie bębnów 02 LOOPTROTTER  EMPEROR  procesor dynamiki na gitarze elektrycznej